Filmy na podstawie powieści, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sasza Załuska wraca do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki. Niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?
16-letnia dziewczyna zakochuje się w tajemniczej osobie, która każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Dusza imieniem „A” codziennie żyje innym życiem, bez wpływu na to, kim będzie nazajutrz. Mimo to, młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

Carrie

5,5
5,0
Remake filmu z roku 1976 na podstawie powieści Stephena Kinga. Wychowana przez fanatyczkę religijną Carrie (Chloë Grace Moretz) jest prześladowana przez swoich rówieśników. Nastolatka odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne, nad którymi chce zapanować, a następnie wykorzystać je przeciwko swoim oprawcom.


Wybucha I wojna światowa. Miechowski, jak wielu innych, wyrusza na front, pozostawiając młodą żonę Marysię z synem w Krakowie. Marysia pomaga rannym i uczestniczy w kwestach. Otrzymuje wiadomość o śmierci męża, osamotniona i zagubiona zostaje bez środków do życia. Służąca zakłada w ich mieszkaniu dom schadzek. Maria zaczyna w nim bywać…
Młoda londyńska telefonistka, samotna matka Valerie Marshall (Carol White) przeżywa codzienne kłopoty, poszukując gorączkowo miłości, przyjaźni i własnego miejsca w społeczeństwie. Próbuje uporządkować swoje życie u boku dwóch mężczyzn, młodego księdza Dysona (John Castle) i gwiazdy rocka Prestona (Roy Harper). W końcu odrzuca ich obu.
Jest rok 814 r. n.e. Joanna postanawia przeciwstawić się z góry przypisanemu jej losowi kobiety. Jest przekonana, że jej zadaniem jest pójść za głosem powołania, a przeznaczenie wskaże jej drogę do Boga, każąc jednak zapłacić za to najwyższą cenę. W Szkole Katedralnej w Dorstadt Joanna spotyka hrabiego Gerolda. Ich przyjaźń przeradza się w miłość. Gdy Gerold wyrusza na wojnę, Joanna podejmuje ostateczną decyzję: w męskim przebraniu wstępuje do zakonu benedyktynów w Fuldzie i zostaje sławnym lekarzem. W obliczu zagrożenia demaskacją, Joanna ucieka do Rzymu, gdzie spotyka Gerolda. Doskonale potrafi ukryć swoją prawdziwą tożsamość, ale nie potrafi ukryć przed nim swojej miłości.
W kambodżańskich obozach dla uchodźców, pytane dzieci skąd pochodzi ryż, odpowiadają: „z ciężarówek ONZ”. Nigdy nie widzieli pola ryżowego. Pewnego dnia te dzieci będą musiały nauczyć się żyć w Kambodży, czyli nauczyć się kultywować, orać, pracować na ziemi.
Podczas wakacji dwie dziesięcioletnie dziewczyny – bezczelna Luise z Wiednia i skromna Lotte z Monachium – spotykają się w internacie i dowiadują się, że są bliźniaczkami rozłączonymi z powodu rozwodu rodziców. Jedna mieszka z ojcem, druga z matką. Na koniec wakacji postanawiają zamienić się rolami, wprowadzając zamieszanie w życiu nieświadomych rodziców.
Żonaty mężczyzna, ojciec dwóch córek, niespodziewanie dowiaduje się, że ma także syna. Okazuje się, że chłopiec jest owocem romansu mężczyzny z lekarką, do którego doszło we Francji. Teraz matka chłopaka zmarła, a ojciec jest jego najbliższym krewnym.
W mieście Triest, pod koniec życia, Olga (Virna Lisi) zostawia swój pamiętnik wnuczce Marcie (Valentina Chico) ze swoimi wspomnieniami, dając jej możliwość szczegółowego przypomnienia najważniejszych i ważnych chwil z jej życia, od narodzin córki Ilarii (Galatea Ranzi) do ukochanych Augusto (Massimo Ghini) i Ernesto (Tchéky Karyo).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…